список авиабилетов по всему миру

Авіакомпанія Emirates скоротить продаж через GDS

Один з найбільших близькосхідних перевізників - авіакомпанія Emirates - скоротить обсяги продажів квитків через глобальні дистрибутивні системи (GDS). Як пояснило керівництво оператора, таким чином з процесу бронювання виключать сторонніх учасників, чия участь погіршує фінансові та операційні показники авіакомпанії, пише видання Air Transport World.

За словами президента Emirates Тіма Кларка, в деяких регіонах світу, особливо на Близькому Сході, турагенти як і раніше мають велике присутність на ринку продажів квитків і авіакомпанія має намір змінити цю ситуацію. "GDS повністю прив'язані до нашого існування і роблять на нас великі гроші ... Я планую збільшити частку онлайн-продажів квитків з нинішніх 22% до 48-54%", - повідомив топ-менеджер.

Кларк також підкреслив, що посередники при продажу квитків не діляться з оператором контактними телефонами та електронною поштою своїх користувачів. Це позбавляє перевізника доступу до частини потенційних клієнтів.

Прикладом для близькосхідного оператора є ірландський лоукостер Ryanair, який продає близько 98% квитків через власний сайт (втім, Ryanair все ж співпрацює з GDS). Для збільшення прямих продажів Emirates розраховує поліпшити сайт, зробивши його більш зрозумілим, логічним і зручним у використанні.

Відзначимо, що до відмови або обмеження продажів квитків через посередників - зокрема, через GDS - приходить все більше авіакомпаній по всьому світу, хоча спочатку це було властиво в першу чергу лоукостерам. Однією з перших таке рішення прийняла німецька група Lufthansa, яка пояснила свою позицію тим, що в рік вона витрачає на оплату посередницьких послуг GDS (Amadeus, Sabre і Travelport) сотні мільйонів доларів. У 2015 році вона ввела збір в 16 євро, який стягується при купівлі авіаквитків через GDS. Крім того, німецька група налагодила продажу через агентів в обхід GDS, для чого вона надала партнерам прямий доступ до инвенторной системи її перевізників через спеціальний протокол Direct Connect, який використовує функціонал нового стандарту продажів NDC.

Нову технологію продажів квитків через онлайн-агентства, яка дозволяє уникнути GDS, реалізує і російська група S7 (в той же час вона налагодила більш щільний контакт з GDS від Sabre). Собівартість продажів квитків знижує і "Аерофлот", однак про розрив з GDS мови не йде.

Відзначимо, що Emirates ще в 2016 р оголосила, що розширить роботу з турагентствами з використанням стандарту продажів NDC. У той же час можна припустити, що оператору зручніше, ніж групі Lufthansa, реалізовувати квитки саме через сайт, так як його пасажири частіше літають в межах власної мережі Emirates з пересадкою в Дубаї, що знімає гостру потребу в послугах агентів.