список авиабилетов по всему миру

Норми провозу багажу


Зареєстрований багаж

Максимальна вага окремого місця зареєстрованого багажу, що перевозиться на рейсах МАУ не повинна перевищувати 32 кг. МАУ залишає за собою право відмовити у перевезенні зареєстрованого багажу, якщо фактична вага окремого місця перевищує 32 кг.
Багаж, що за вагою перевищує 32 кг., повинен перевозитися у якості вантажу. Зазначена норма відповідає правилам більшості авіаперевізників та вимогам щодо безпечної обробки зареєстрованого багажу, що застосовуються останнім часом в різних аеропортах світу.

Якщо багаж зареєстровано на маршрут, до складу якого входять рейси авіакомпанії МАУ та іншого перевізника, норма безкоштовного провозу приймається та оплата за понаднормовий багаж здійснюється згідно з правилами перевізника, що виконує перший міжнародний переліт. В такому випадку використовується норма безкоштовного провозу багажу, що вказана в пасажирському квитку. Для одержання інформації звертайтеся до свого тур. оператора або до перевізника, що виконує перший міжнародний переліт.

Норми безкоштовного провозу зареєстрованого багажу

Максимальна загальна вага зареєстрованого багажу, окрім рейсів, що виконуються до/з Канади / США, територій США:

Пасажири бізнес-класу 40 кг. (80 lb.)
Пасажири економічного класу 20 кг. (44 lb.)
Немовлята (діти віком до 2-х років, 0, '), якім не надається окреме місце в літаку Одне місце багажу, що не перевищує за вагою 10 кг. (22 lb.) плюс 1 дитяча складана коляска або 1 дитяча переносна корзина, яка може бути розміщена в салоні літака.
Інваліди Можуть безкоштовно провозити один інвалідний візок на одну особу (не зважаючи на тип, вагу та розмір візка) та/або інше необхідне допоміжне приладдя, від яких інвалід фізично залежить

Для окремих категорій пасажирів (моряки, емігранти, тощо) можуть застосовуватися інші норми безкоштовного провозу багажу, що визначені відповідними документами та тарифами, прийнятими в МАУ. В таких випадках норма безоплатного провозу багажу проставляється у відповідній графі авіаквитка під час його придбання.

 

Ручна поклажа

Норми безкоштовного провозу ручної поклажі

Пасажири з квитками бізнес-класу та члени “Панорама-Клубу” Classic та Premium можуть перевозити ручну поклажу у кількості:

 • 1 місце ручної поклажі розмірами до: 55 х 40 х 20 см / 22 х 16 х 8 дюймів,
 • вагою до 10 кг.

Пасажири з квитками економічного класу можуть перевозити ручну поклажу у кількості:

 • 1 місце ручної поклажі розмірами до: 55 х 40 х 20 см / 22 х 16х 8 дюймів,
 • вагою до 7 кг.

Наступні речі можуть перевозитися безкоштовно:

 • 1 дамська сумочка;
 • помірна кількість преси для читання в польоті;
 • 1 парасолька або тростина;
 • 1 одиниця верхнього одягу;
 • 1 невеликий фотоапарат або бінокль;
 • 1 портативний персональний комп’ютер;
 • дитяче харчування;
 • 1 пара милиць;
 • 1 дитяча переносна корзина;
 • 1 дитяча коляска (за бажанням пасажира доставляється до літака, після чого завантажується у багажний відсік, перевозиться в якості зареєстрованого багажу).
 • 1 інвалідний візок (за бажанням пасажира доставляється до літака, після чого завантажується у багажний відсік, перевозиться в якості зареєстрованого багажу).

Ці речі в якості зареєстрованого багажу (за виключенням дитячої переносної корзини, дитячої коляски та інвалідного візка) не підлягають безкоштовному перевезенню, якщо загальна вага зареєстрованого багажу перевищує норму безкоштовного провозу.

УВАГА! З 01.02.2010р. авіакомпанія МАУ вводить нові правила оплати за понаднормовий багаж при трансатлантичному перевезенні (за поштучною системою):

Макс. вага/розмір багажу Норма безкоштовного провозу багажу Оплата
Перший/ Бізнес клас Економ класс Первый/
Перший/ Бізнес клас
Економ класс
32 кг/
158 см
2PC/
32кг/
158 см
1PC/
23кг/
158 см
- Одне додаткове місце багажу понад норму 1PC – 50USD
Кожне додаткове місце багажу понад норму 2PC - 200USD Третє місце багажу та всі послідуючі -200USD за кожне
- Кожне місце багажу, що перевищує за вагою 23кг до 32kг –100USD
Розміри одного місця багажу перевищують 158 см – 450USD за кожне таке місце Розміри одного місця багажу перевищують 158 см – 450USD за кожне таке місце

ПРИМІТКА: 1. Норма безкоштовного провозу багажу в економічному класі 1PC/23кг/158см застосовуватиметься для авіаквитків, придбаних починаючи з 01.02.2010р.
2. У випадку, коли до одного місця багажу застосовуються кілька оплат за різними параметрами перевищення норми провозу багажу, пасажир повинен сплатити їх сумарну вартість.